Senior Primary Inter House Athletics – 2016 Results

Author -  Shannon Sager

 

Gold

Silver

Bronze

Year 4 Girls - Overall

Bailey Benshaw

Nina Munro

Abby Wendleborn

Year 4 Boys - Overall

Tye McQuinlan

Felix Xie

Ryan Fan

Year 5 Girls - Overall

Lucy Benison /

Nina Ward

 

Katherine Geertshuis

Year 5 Boys - Overall

Alex Skachkov

Kalan Evans

Bayley Hill

Year 6 Girls - Overall

Alesha Read

Breanna Lee

Brooke Peacock

Year 6 Boys - Overall

Gryffon Flew

Joseph Imrie /
William Montague-Brown

 

 

 

 

1ST

2ND

3RD

Year 4 Girls – Long Jump

Bailey Benshaw

Cody Burnand

Tara Sabor

Year 4 Girls – High Jump

Abby Wendelborn

Nina Munro

Eleanor Saunders

Year 4 Girls – Shotput

Bailey Benshaw

Kaylo Dotcom

Sasha Tarasova

Year 4 Girls – Discus

Bailey Benshaw

Melody Cheng

Kaylo Dotcom

Year 4 Girls – 100M

Bailey Benshaw

Nina Munro

Abby Wendelborn

Year 4 Girls – 200M

Bailey Benshaw

Nina Munro

Isabelle Rogers

Year 4 Boys – Long Jump

Felix Xie

Tye McQuinlan

Robert Le Lievre

Year 4 Boys – High Jump

Felix Xie

Tye McQuinlan

Jacob Montague

Year 4 Boys – Shotput

Will Hancox

Kristian Grey

Allen Weng

Year 4 Boys – Discus

Tye McQuinlan

Ryan Fan

Will Hancox

Year 4 Boys – 100M

Ryan Fan

Tye McQuinlan

Felix Xie

Year 4 Boys – 200M

Tye McQuinlan

Ryan Fan

Felix Xie

Year 5 Girls – Long Jump

Maya Ambler

Katherine Geertshuis

Lucy Benison

Year 5 Girls – High Jump

Lucy Benison

Maya Ambler

Katherine Geertshuis

Year 5 Girls – Shotput

Katherine Geertshuis

Savannah Finlay-Scott

Charlotte Clark

Year 5 Girls – Discus

Charlotte Clark

Sophie White

Lilly Stanborough

Year 5 Girls – 100M

Nina Ward

Lucy Benison

Josie Guo

Year 5 Girls – 200M

Nina Ward

Josie Guo

Lucy Benison

Year 5 Boys – Long Jump

Alex Skachkov

Kalan Evans

Ilya Kopilevich

Year 5 Boys – High Jump

Alex Skachkov

Bayley Hill

Ilya Kopilevich

Year 5 Boys – Shotput

Alex Skachkov

Benen Sitarachiyanon

Henry Buxton

Year 5 Boys – Discus

Alex Skachkov

Bayley Hill

Henry Buxton

Year 5 Boys – 100M

Alex Skachkov

Kalan Evans

Flynn Choi

Year 5 Boys – 200M

Alex Skachkov

Kalan Evans

Flynn Choi

Year 6 Girls – Long Jump

Hannah Lin

Breanna Lee

Brooke Peacock

Year 6 Girls – High Jump

Alesha Read

Brooke Peacock / Elena van Wijk

 

Year 6 Girls – Shotput

Breanna Lee

Mariella Greenaway

Emma Ambler

Year 6 Girls – Discus

Brooke Peacock

Amelia Munro

Breanna Lee

Year 6 Girls – 100M

Alesha Read

Breanna Lee

Charlotte Light

Year 6 Girls – 200M

Alesha Read

Taylor Blackwell

Hannah Lin

Year 6 Boys – Long Jump

Gryffon Flew

William Montague-Brown

Will Stretton

Year 6 Boys – High Jump

Jake Allison

Joseph Imrie

Jai Plowman

Year 6 Boys – Shotput

Gryffon Flew

William Montague-Brown

Jake Allison / Robert Leybourne

Year 6 Boys – Discus

Gryffon Flew

Bryan Quach

Ashu Nand

Year 6 Boys – 100M

Joseph Imrie

Michael Deng

William Montague-Brown

Year 6 Boys – 200M

Joseph Imrie

William Montague-Brown

Sebastien Sly

GIRLS – OPEN 800M

Alesha Read

Breanna Lee

Jaimie Botha

BOYS – OPEN 800M

Sebastien Sly

William Montague-Brown

Kalan Evans

 

 

 

 

Winning House

Totara

 

 

 

 

Post New Comment

Senior Primary Inter House Athletics – 2016 Results

 

Gold

Silver

Bronze

Year 4 Girls - Overall

Bailey Benshaw

Nina Munro

Abby Wendleborn

Year 4 Boys - Overall

Tye McQuinlan

Felix Xie

Ryan Fan

Year 5 Girls - Overall

Lucy Benison /

Nina Ward

 

Katherine Geertshuis

Year 5 Boys - Overall

Alex Skachkov

Kalan Evans

Bayley Hill

Year 6 Girls - Overall

Alesha Read

Breanna Lee

Brooke Peacock

Year 6 Boys - Overall

Gryffon Flew

Joseph Imrie /
William Montague-Brown

 

 

 

 

1ST

2ND

3RD

Year 4 Girls – Long Jump

Bailey Benshaw

Cody Burnand

Tara Sabor

Year 4 Girls – High Jump

Abby Wendelborn

Nina Munro

Eleanor Saunders

Year 4 Girls – Shotput

Bailey Benshaw

Kaylo Dotcom

Sasha Tarasova

Year 4 Girls – Discus

Bailey Benshaw

Melody Cheng

Kaylo Dotcom

Year 4 Girls – 100M

Bailey Benshaw

Nina Munro

Abby Wendelborn

Year 4 Girls – 200M

Bailey Benshaw

Nina Munro

Isabelle Rogers

Year 4 Boys – Long Jump

Felix Xie

Tye McQuinlan

Robert Le Lievre

Year 4 Boys – High Jump

Felix Xie

Tye McQuinlan

Jacob Montague

Year 4 Boys – Shotput

Will Hancox

Kristian Grey

Allen Weng

Year 4 Boys – Discus

Tye McQuinlan

Ryan Fan

Will Hancox

Year 4 Boys – 100M

Ryan Fan

Tye McQuinlan

Felix Xie

Year 4 Boys – 200M

Tye McQuinlan

Ryan Fan

Felix Xie

Year 5 Girls – Long Jump

Maya Ambler

Katherine Geertshuis

Lucy Benison

Year 5 Girls – High Jump

Lucy Benison

Maya Ambler

Katherine Geertshuis

Year 5 Girls – Shotput

Katherine Geertshuis

Savannah Finlay-Scott

Charlotte Clark

Year 5 Girls – Discus

Charlotte Clark

Sophie White

Lilly Stanborough

Year 5 Girls – 100M

Nina Ward

Lucy Benison

Josie Guo

Year 5 Girls – 200M

Nina Ward

Josie Guo

Lucy Benison

Year 5 Boys – Long Jump

Alex Skachkov

Kalan Evans

Ilya Kopilevich

Year 5 Boys – High Jump

Alex Skachkov

Bayley Hill

Ilya Kopilevich

Year 5 Boys – Shotput

Alex Skachkov

Benen Sitarachiyanon

Henry Buxton

Year 5 Boys – Discus

Alex Skachkov

Bayley Hill

Henry Buxton

Year 5 Boys – 100M

Alex Skachkov

Kalan Evans

Flynn Choi

Year 5 Boys – 200M

Alex Skachkov

Kalan Evans

Flynn Choi

Year 6 Girls – Long Jump

Hannah Lin

Breanna Lee

Brooke Peacock

Year 6 Girls – High Jump

Alesha Read

Brooke Peacock / Elena van Wijk

 

Year 6 Girls – Shotput

Breanna Lee

Mariella Greenaway

Emma Ambler

Year 6 Girls – Discus

Brooke Peacock

Amelia Munro

Breanna Lee

Year 6 Girls – 100M

Alesha Read

Breanna Lee

Charlotte Light

Year 6 Girls – 200M

Alesha Read

Taylor Blackwell

Hannah Lin

Year 6 Boys – Long Jump

Gryffon Flew

William Montague-Brown

Will Stretton

Year 6 Boys – High Jump

Jake Allison

Joseph Imrie

Jai Plowman

Year 6 Boys – Shotput

Gryffon Flew

William Montague-Brown

Jake Allison / Robert Leybourne

Year 6 Boys – Discus

Gryffon Flew

Bryan Quach

Ashu Nand

Year 6 Boys – 100M

Joseph Imrie

Michael Deng

William Montague-Brown

Year 6 Boys – 200M

Joseph Imrie

William Montague-Brown

Sebastien Sly

GIRLS – OPEN 800M

Alesha Read

Breanna Lee

Jaimie Botha

BOYS – OPEN 800M

Sebastien Sly

William Montague-Brown

Kalan Evans

 

 

 

 

Winning House

Totara

 

 

 

 

Senior Primary Inter House Athletics – 2016 Results
 
 

Blog Categories

Category Topics
50
6
383
Enrolment & Admissions

Enrolment & Admissions

Pinehurst aims to offer places to children who love learning and who are committed to making the most of... Learn More

 
 

75 Bush Road, Albany, Auckland, New Zealand
info@pinehurst.school.nz
09 414 0960

Follow us

Facebook Twitter instagram

Sign up to our newsletter

Enter Email

© Pinehurst School